KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12022647
nr 1202 2647
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 75. Olja på duk, 38x46,5 cm, oramad
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 september 2018
kl 18:44:33
10/9 10:42:42
Evert Duhán
Läs mer om Evert Duhán